Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać odpowiedni płyn do mycia szyb?

2020-02-17
Najlepszy płyn do mycia szyb.

Co oferują producenci?

Dla przeciętnego Kowalskiego wszystkie płyny są takie same, a ich wybór to kwestia przypadku lub promocji w biedronce. Pozostali konsumenci stawiają sobie pytania, albo mają konkretne oczekiwania tj. np.: ma pachnieć, ma być ekologiczny, skuteczny, nie pozostawiać smug, usuwać plamy po remoncie. I tu sprawa się komplikuje. Na rynku jest grubo ponad 100 produktów do mycia okien. Na co zwrócić więc uwagę?

Na początku należy wyróżnić płyny gotowe do użytku i koncentraty.

Płyny gotowe do użytku

Na płyny do szyb, gotowe do użytku decydują się głównie klienci indywidualni tj. ci którzy wykorzystują je we własnych domach. Mają butelki o ergonomicznym kształcie i atomizer. Sam atomizer ma funkcje on i off i coraz częściej funkcję spieniania płynu. 

Koncentrat

Koncentraty wybierają głównie firmy sprzątające. Choć ich zakup wymaga sięgnięcia głębiej do kieszeni to w rzeczywistości są efektywniejsze, a po rozcieńczeniu "wychodzi" taniej. Koncentraty można rozcieńczać do butelek 1l lub mniejszych i w zależności od stopnia zabrudzenia okien stosować różne proporcje: koncentrat - woda, by np. w wypadku brudnych okien wykorzystać więcej koncentratu, oszczędzając sobie czasu na szorowanie. Koncentraty występują w pojemnościach 1l, 5, 10l i 20l. Rozcieńczając niezwykle istotne jest stosowanie się do proporcji wskazanych przez producentów na etykietach. Służą do tego specjalne miarki i pompki. W domu w tej roli doskonale sprawdza się kieliszek do ulubionego przez Polaków trunku. 

I co dalej?

Gdy już zdecydujesz się na gotowy produkt lub koncentrat, musisz odpowiedzieć sobie czego oczekujesz od płynu do mycia szyb. Poniżej przedstawimy propozycje na najczęstsze zapytania naszych klientów. Będą to najbardziej charakterystyczne i godne uwagi płyny do mycia szyb.

Mycie okien po remoncie w mieszkaniu

Usuwanie zachlapań po cemencie, gładzi i innych jest ponad siły dla 99% płynów do mycia okien. 

Astonish Window and Glass
Gotowy do użycia. W składzie zawiera kwas octowy, który rozpuszcza osady wapienne. Niestety pachnie octem, ale jest najbardziej skuteczny do mycia okien po remontach.
Pojemność: 750 mlWerner and Mertz Green Care Tana Glass Clean
Niemiecki płyn do szyb klasy premium. Wybierany przez firmy sprzątające ponieważ już w małym stężeniu daje pozytywne efekty, a w dużym stężeniu radzi sobie nawet z osadami wapiennymi.
Pojemność: 1L, 5L

Nietuzinkowy zapach
Dla wielu użytkowników ważne jest by płyn do mycia szyb pachniał. Po umyciu okien płynem zapachowym w całym domu unosi się miły, świeży zapach.

Dasty Glass Super
Dasty to płyn wyprodukowany we Włoszech. W jego składzie znajduje się aż 5% perfum o świeżym i zapachu glamour. To niewątpliwie prestiżowy produkt, spotykany w wyjątkowych domach.
Pojemność: 750 ml
Najlepszy stosunek ceny do jakości.

Eco Shine Glass Shine
Płyn gotowy do użytku w cenie, która sprawia, że jest wybierany przez firmy sprzątające i używany do bieżącego utrzymania obiektów w czystości, a jak i konsumentów indywidualnych.
Pojemność: 1L
Płyn odtłuszczający

Voigt Lasipur
Koncentrat, PH 10, doskonale odtłuszcza, m.in. szklane drzwi czy opalcowane witryny, barki. Technologia Anti-Fog zapobiega osadzaniu się pary.
Pojemność: 1L
Płyn do mycia szyb w piance
Płyny do mycia szyb w piance charakteryzują się szczególnie tym, że lepiej osadzają się na powierzchni i dzięki temu dłużej oddziałują na brud w przeciwieństwie do płynu, który ma to do siebie, że siłą grawitacji spływa.

Medisept Glass
Posiada końcówkę atomizer umożliwiającą pryskanie mgiełką lub pianką.
Pojemność: 500ml
Polecane

Astonish Płyn do mycia okien i szkła Eukaliptus

Astonish Płyn do mycia okien i szkła Eukaliptus

11,99 zł brutto/1szt.599.50 pkt.(1,60 zł / 100ml brutto)
Eco Shine GLASS SHINE 1L do mycia szyb i luster !

Eco Shine GLASS SHINE 1L do mycia szyb i luster !

12,99 zł brutto/1szt.649.50 pkt.(1,30 zł / 100ml brutto)
Eco Shine GLASS SHINE 5L do mycia szyb i luster

Eco Shine GLASS SHINE 5L do mycia szyb i luster

42,99 zł brutto/1szt.2149.50 pkt.(8,60 zł / l brutto)
pixel